Tiešraide
Jaunumi Programma Raidijumi Par Mums Sarakste Tiešraide


     Tiešraide Internetā

Tiešraide

     Uzklikšķinot uz blakusesošā "Radio Merkurs" logotipa Jūs varat klausīties Mūs tiešraidē. Ja Jūsu atskaņotājs pieprasa norādīt adresi norādiet - http://www.radionord.lv/raadionord.m3u. Īsu aprakstu par dažiem atskaņotājiem kuri atbalsta mp3 straumējumu ar kura palīdzību Jūs varat mūs uztvert lasiet nedadz zemāk.


     Kas jāzin un kādām programmām jābūt lai klausītos tiešraidi Internetā

     Radio programmas tiešraidi Internetā veic ar datu straumēšanas palīdzību. Tas nozīmē ka radio studijā analogais signāls tiek pārvērsts datu plūsmā un tā ar interneta starpniecību tiek nogādāta klausītājam. Lai sakaru traucējumu dēļ nerastos pārrāvumi tiek veidots tā saucamais "bufers" (kādu brīdi informācija tiek uzkrāta, un tikai tad nodota tālāk), tāpēc Jūs programmu varat uztvert tikai ar nokavēšanos (līdz pat 30 sek.). Šo datu plūsmu var uztvert jebkurā vietā kur ir pieejams internets gan Latvijā, gan Austrālijā, taču dēļ interneta pieslēguma ātruma, pareizāk sakot lēnuma :), tās uztveramība var tikt traucēta. Bet tas vēl nav viss - ir vajadzīga arī datorprogramma kura atbalsta MP3 straumējuma (MP3 stream) atskaņošanu. Kuras programmas to atbalsta un kā ar tām rīkoties apskatīsim nākošajā sadaļā.


     Datorprogrammas kuras var izmantot MP3 straumējuma atskaņošanai

Windows Media Player logo

     Windows Media Player

     Windows Media Player ir mediju failu atskaņotājs kurš ir iekļauts Windows operētājsistēmā un atsevišķi nav jāinstalē un atbalsta mp3 streaming, tātad ar to Jūs varēsit klausīties "Radio Merkurs".


Winamp logo

     Winamp

     Ja Jums jau ir uzstādīts Winapm atskaņotājs tad uzklikšķinot Tiešraides sadaļā uz "Radio Merkurs" logo Jums tiešraide palaidīsies automātiski, taču ja tas nenotiek - nospiežiet Ctrl+L un logā, kurš atvērsies, ierakstiet sekojoshu adresi: http://www.radionord.lv/raadionord.m3u Ja Jums nav Winamp atskaņotāja taa jaunāko versiju varat lejupielādēt šeit, savukārt ja Jūsu dators nav no jaudīgākajiem varat izmantot nedaudz vecāko 2.95 versiju, kas patērē mazāk sistēmas resursu un to varat lejupieladēt nospiežot šeit.


VLC Player logo

     VLC player

     VLC jeb "Video Lan cross-platform media player" ir viens no populārākajiem multimediju failu un straumējumu atskaņotājiem, kurš atskaņo un atbalsata ļoti plašu audio un video kodējumu klāstu. Ja gribat izmantot šo atskaņotāju - to varat lejupielādēt šeit.